- Prawo ustrojowe
- Artykuł pochodzi z numeru IUSTITIA 2(4)/2011, dodano 31 grudnia 2011.
Dokąd zmierzamy?
Jacek Przygucki
(inne teksty tego autora)
[hidepost=1]
Cel działań
Rozumiem przez to podejmowanie działań mających doprowadzić do zmian, które przyniosą następujące efekty:
1) zewnętrzne
- każdy sędzia będzie mieć właściwą rangę ustrojową, doceniana będzie jego rola, jako organu państwa – trzeciej władzy, sądy i sędziowie będą naprawdę niezależni i niezawiśli (nie tylko z nazwy);
- każdy sędzia będzie mieć zapewnione odpowiednie warunki do pełnienia swojej roli, czyli właściwe warunki pracy i godziwe wynagrodzenie;
- sędziami poszczególnych szczebli oraz funkcyjnymi zostawać będą osoby rzeczywiście predestynowane do pełnienia tej roli;
- powstanie kompleksowy i sensowny model samorządu sędziowskiego, który przejmie na siebie rolę instytucjonalnego strażnika tych wartości;
2) wewnętrzne
- nastąpi polepszenie komunikacji międzyoddziałowej oraz pomiędzy oddziałami a zarządem głównym;
- nastąpi polepszenie sprawności organizacyjnej;
- nastąpi większa niż dotychczas aktywizacja działań członków stowarzyszenia.
[/hidepost]