• Sprawy bieżące
  • Artykuł pochodzi z numeru IUSTITIA 1(43)/2021, dodano 9 czerwca 2021.

Dzień Edukacji Prawnej – 15.3.2021 r.

„Łączy naa praworządność” – to hasło przewodnie tegorocznego Dnia Edukacji Prawnej, który, z uwagi na pandemię COVID-19, przeprowadziliśmy z wykorzystaniem zdalnej komunikacji. Z żalem zrezygnowaliśmy z organizacji spotkań na terenie sądów i wizyt w szkołach.

Dzień Edukacji Prawnej jest zwień­czeniem zaangażowania sędziów i partnerów w całoroczną działalność edukacyjną, której celem jest promocja wiedzy prawnej, rozbudzenie zainteresowania, w szczególności dzieci i młodzieży, tematyką prawa, a także przybliżenie instytucji wymiaru sprawiedliwości. Inicjatorem akcji jest SSP „Iustitia”, współorganizatorem Fundacja Edukacji Prawnej „Iustitia”, a Partnerem Wydawnictwo Wolters Kluwer Polska.

W tym roku m.in. sędziowie ­Marta Kożuchowska-Warywoda i Jolanta Jeżewska na spotkaniu „Zabawa, zabawa…” opowiadały, co młodzi ludzie powinni wiedzieć, by uczestniczyć w imprezach, nie wchodząc w konflikty z prawem, adw. Karolina Kuszlewicz w rozmowie z Elżbietą Piotrowską-Albin odpowiadała na pytania o prawa zwierząt w świecie człowieka, zaś sędziowie Igor Tuleya i Monika Ciemięga opowiadali o prawach i obowiązkach osoby zatrzymanej przez Policję1.

IS

1 Zob. więcej: https://iustitia.pl/79-infor­ma­cje/4124-dzien-edukacji-prawnej-dep2021.