• Edytorial
  • Artykuł pochodzi z numeru IUSTITIA 4(46)/2021, dodano 7 marca 2022.

Edytorial

Tomasz Zawiślak
(inne teksty tego autora)

pobierz pdf

Drogie Czytelniczki, Drodzy Czytelnicy,

Zgodnie z zapowiedzią prezentujemy Wam numer tematyczny Kwartalnika pt. „Językoznawstwo sądowe w praktyce”, pod red. prof. UMK w Toruniu Małgorzaty Gębki-Wolak oraz prof. UAM w Poznaniu Michała Szczyszka.

Jak wskazali redaktorzy we wprowadzeniu, autorzy artykułów zamieszczonych w tym numerze Kwartalnika to lingwiści, a zarazem czynni biegli sądowi. Wiedza z zakresu językoznawstwa powinna być szeroko wykorzystywana podczas stanowienia i stosowania prawa. Opracowanie numeru tematycznego dotyczącego praktycznych aspektów językoznawstwa sądowego, młodej subdyscypliny językoznawstwa stosowanego, jest jednym z działań, które temu celowi mają służyć.

Powstało dzieło o znacznej wartości naukowej i praktycznej.

Cieszy nas, że autorzy wybrali czasopismo sędziowskie, aby opublikować wyniki swoich badań naukowych, rozważań w środowisku biegłych, przemyśleń indywidualnych płynących z praktyki i dyskusji z przedstawicielami nauk prawnych. Bardzo za to dziękujemy.

Niewiele miejsca pozostało na inne tematy, ale jak zawsze warto zajrzeć do przeglądu wydarzeń, gdzie znajdziecie ważne informacje dotyczące sądów i sędziów.

Dziękuję, że sięgacie po nasz Kwartalnik.

Tomasz Zawiślak

Zastępca Redaktora Naczelnego