• Sprawy bieżące
  • Artykuł pochodzi z numeru IUSTITIA 2-3(48)/2022, dodano 9 stycznia 2023.

Prezes SSP „Iustitia” Krystian Markiewicz otrzymał nagrodę od Międzynarodowego Stowarzyszenia Sędziów

Prezes SSP „Iustitia” Krystian Markiewicz otrzymał 21.9.2022 r. nagrodę od Międzynarodowego Stowarzyszenia Sędziów (IAJ). Jest to wyjątkowe wyróżnienie. Nagrodę dostały tylko trzy osoby. Jej wręczenie nastąpiło podczas zjazdu Międzynarodowego Stowarzyszenia Sędziów, który odbył się w Izraelu. W zjeździe wzięli udział sędziowie z 71 krajów. Nagrodę przyznano w uznaniu zasług za obronę demokratycznych wartości. Poza Krystianem Markiewiczem przyznano ją również tureckiemu sędziemu Muratowi ­Arslanowi oraz gwatemalskiej sędzi Erice Aifan1.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Sędziów przedstawiło także raport pt. „Postępowania dyscyplinarne, a niezawisłość sędziów”2.

IS

1 Więcej na ten temat pod adresem: https://www.iustitia.pl/4517-prezes-stowarzyszenia-sedziow-polskich-iustitia-krystian-markiewicz-otrzymal-dzis-nagrode-od-miedzynarodowego-stowarzyszenia-sedziow-iaj.

2 Link do opracowania pod adresem: https://www.iustitia.pl/4529-efekt-prac-komisji-miedzynarodowego-stowarzyszenia-sedziow-iaj-2022-postepowania-dyscyplinarne-a-niezawislosc-sedziow. Stowarzyszenie przyjęło także rezolucję w sprawie sędziów w Tunezji i Gwatemali, które jest dostępne na stronie: https://www.iustitia.pl/4528-uchwaly-podjete-podczas-54-dorocznego-zebrania-miedzynarodowego-stowarzyszenia-sedziow-w-dniach-18-21-wrzesnia-2022-r-w-tel-avivie.