• Sprawy bieżące
  • Artykuł pochodzi z numeru IUSTITIA 1(47)/2022, dodano 29 sierpnia 2022.

„Rządy prawa – wspólna sprawa” – sędziowie z „Iustitti” będą rozmawiać z obywatelami

Stowarzyszenie „Iustitia” rozpoczęło realizację ogólnopolskiego projektu pt. „Rządy Prawa – Wspólna Sprawa”.

W serii nagrań na YouTube i platformach z podcastami Anna Maria Wesołowska będzie mówić o typowych sprawach, które interesują Polaków, jak np. kredyty frankowe, chwilówki, jak napisać testament, jakie są konsekwencje jazdy po alkoholu. Chcemy w ten sposób wytłumaczyć Polakom, jak działa prawo. W ramach projektu odbędą się także serie warsztatów i debat z sędziami podczas dużych festiwali, lokalnych pikników oraz specjalnych spotkań oraz konkursy z nagrodami. Mają także powstać lokalne kluby „Rządy Prawa – Wspólna Sprawa”.

23.5.2022 r. ruszyła witryna projektu pod adresem https://rzadyprawa.pl/, gdzie m.in. będzie mapka zaplanowanych spotkań, relacje z wydarzeń, podcasty, publikacje oraz informacje o konkursach.

Oprócz Sędzi Anny Marii Wesołowskiej twarzami projektu są: Piotr Gąciarek, Joanna Hetnarowicz-Sikora, Maja Jabłońska, Jolanta Jeżewska, Paweł Juszczyszyn, Katarzyna Kałwak, Karolina Rokita1.

IS

1 Więcej na ten temat pod adresem: https://www.iustitia.pl/4458-rzady-prawa-wspolna-sprawa-sedziowie-z-iustitii-beda-rozmawiac-z-polakami-2.