• Sprawy bieżące
  • Artykuł pochodzi z numeru IUSTITIA 1(39)/2020, dodano 10 sierpnia 2020.

Sędziowie z całej Polski solidarni z lekarzami

W ślad za apelem solidarności z lekarzami, sędziowie ze SSP „Iustitia” zorganizowali na terenie całej Polski kilkadziesiąt lokalnych zbiórek na rzecz wsparcia szpitali w walce z pandemią. Akcję koordynuje ponad 20 lokalnych oddziałów „Iustitii”, wspólnie z partnerami, a zgromadzone fundusze, sprzęt i środki ochronne o łącznej wartości ponad 600 tys. zł trafią do placówek medycznych w całej Polsce. Lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym i całemu personelowi medycznemu chcemy dziś – my, sędziowie – przekazać nie tylko głębokie podziękowanie, ale też nasze wyrazy solidarności! To Wy, zawód zaufania społecznego, jesteście teraz nadzieją ludzi. Jesteśmy z Was dumni i nie zapomnimy tego, co robicie dziś dla milionów Polaków!

Zbiórki organizowały przede wszystkim Oddziały Stowarzyszenia w całej Polsce. Wszystkim Wam serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, pomoc i ofiarność1.

IS

1 Szczegóły: https://iustitia.pl/79-informacje/ 3800-sedziowie-w-calej-polsce-solidarni-z-lekarzami-iustitia-zebrala-juz-ponad-600-tys-zlotych-na-pomoc-szpitalom